O závodě

Za štafetou stojí samotní běžci. To především díky nim se závod odehraje. Když jsme poprvé v Píseckých horách uspořádali běžecký závod Pivoňův běh, ptali jsme se po závodě účastníků, jaký další závod by v Písku pod naší taktovkou uvítali. Volba padla jednoznačně na štafetový závod. Kromě dalších ročníků Pivoňova běhu tak v našich hlavách pomalu vznikal zcela nový závod, který osloví partu kamarádů, kolegů a známých, aby se společně motivovali k lepším výsledkům.

Volba vzdálenosti byla poměrně snadná. Trasu na 5 km zvládne každý a pro pravidelné běžce to je hraniční limit, kdy jim stojí za to, si vůbec zavázat tkaničky, postavit se na startovní čáru a vyběhnout do závodu. Jak rychle byla jasná vzdálenost, tím hůře se hledala lokalita pro zajímavou a zároveň relativně snadnou trasu. Běhání po rovině mezi chodci okolo řeky Otavy zná v Písku téměř každý a v Píseckých horách téměř nenajdeš 5 km okruh s převýšením menším než 100 metrů. Zároveň mělo být zázemí svým způsobem jedinečné, aby si většina běžců mohla říct: „Tady jsem ještě nikdy neběžel!“

Motokárový okruh na Hradišti pro nás splňoval vše podstatné. Perfektní zázemí, dobrá dostupnost včetně parkování a nenáročná trasa, kde asfaltovým povrch střídá lesní terén. Na trase není nouze o zajímavé výhledy, střídající se se vzrostlým lesem a hlavně samotný motokárový okruh, kde se běžně prohánějí ve vysoké rychlosti motokáry, minibiky a další nadupané stroje. Na jeden den v září ale bude patřit tobě, tvým parťákům a dalším týmům, kteří se budou vzájemně hecovat k lepším výkonům.

Aby tvůj tým vždycky spolehlivě poznal Píseckou štafetu, vzniklo zcela jedinečné logo, které v sobě skrývá hned několik prvků, jenž mohou přiblížit příběh celého závodu. Korunka v horní části loga odkazuje na královské město Písek a čtyři vrcholy symbolizují počet běžců tvořící jeden tým. Dominantní část pod korunkou může naznačovat samotný okruh, v horizontální verzi nekonečno příběhů, které může závod přinést, ale především tvoří písmeno P a Š, tedy zkratku počátečních písmen názvu celého závodu.