7.9.2023

16:00

Hradiště u Písku

4 x 5 km

asfalt

Závod se odehrává na motokárovém okruhu Hradiště a v jeho bezprostředním okolí. Veškeré zázemí je k dispozici u motokárového okruhu. Najdeš zde parkoviště, registrace, převlékárny, WC i občerstvení. Závod začneš na okruhu, vyběhneš na asfaltovou cestu okolo Hradišťského vrchu, který oběhneš 2x, aby ses vrátil zpět na okruh a mohl pokračovat na předávku nebo do cíle. Při běhu v lesích okolo Hradišťského vrchu budeš míjet výhledy na Písek, historický vodojem na vrcholu lyžařského svahu, který možná znáš z Discopříběhu nebo několik stanovišť sportovně vzdělávací stezky. Celou dobu poběžíš po asfaltu s malým převýšením, aby trasu zvládl každý.

Mapa závodu

Časový harmonogram

14:30

Začátek výdeje startovních balíčků

15:45

Konec výdeje startovních balíčků

16:00

Start závodu všech štafet

17:15

Pozávodní protažení s Harmony

18:15

Pozávodní protažení s Harmony

18:30

Vyhlášení vítězů

19:00

Koncert skupiny ZNITRA

Časový limit pro celý tým je 2,5 hodiny.

Startovné

do 31.7.2023

250 .00

na jednoho běžce

 • 1 000 Kč za celý tým
 • medaile v cíli
 • občerstvení v cíli
 • parkování v blízkosti zázemí
 • čipové měření času
 • logo firmy/týmu na st. čísle

do 3.9.2023

300 .00

na jednoho běžce

 • 1 200 Kč za celý tým
 • medaile v cíli
 • občerstvení v cíli
 • parkování v blízkosti zázemí
 • čipové měření času

na místě

375 .00

na jednoho běžce

 • 1 500 Kč za celý tým
 • medaile v cíli
 • občerstvení v cíli
 • čipové měření času

Omezená kapacita

Pro zajištění bezproblémového chodu a komfortu všech účastníků prvního ročníku jsme omezili celkovou kapacitu na 50 týmů.Podpora Domácího hospice Athelas

Na motokárové trati uvidíme bleskové a hbité pohyby běžců, kteří budou chtít vyplavit své endorfíny, aby se při běhu uvolnili, dosáhli co nejlepších výkonů a podpořili tak svůj tým při cestě do cíle. Velkým kontrastem k takovému nasazení jsou závěrečné fáze života našich blízkých, kteří ve svém běhu životem záměrně zpomalili a vychutnávají si plnými doušky jeho cílovou rovinku v domácím prostředí obklopeni svým týmem – v kruhu své rodiny a přátel.

Domácí hospic Athelas tvoří multidisciplinární tým, ve složení lékaři, zdravotní sestry, sociální pracovnice, pečovatelky, případně psycholožka a kaplan, kteří jsou svým pacientům dostupní 7 dní v týdnu 24 hodin denně v okrese Písek, Strakonice a oblasti Týna nad Vltavou. Jejich hlavním cílem je poskytovat péči, pomoc a podporu terminálně nemocným pacientům (umírajícím), kteří chtějí být doma a v kruhu své rodiny a přátel prožít poslední etapu svého života. 

Během registrací na první ročník můžeš podpořit Athelas libovolnou částkou, kterou po závodě odkážeme hospici, aby mohl pokračovat v jeijch tolik prospěšné práci.


Zázemí

Na motokárovém okruhu najdeš vše, co potřebuješ k bezproblémové přípravě. Pohodlně zaparkuješ hned vedle areálu, kde budou připraveny převlékárny a také bude k dispozici místní bufet a toalety. Start závodu a veškeré předávky jsou téměř na samém okraji okruhu. Pro rozklusání můžeš využít místní lesní cesty.

Kategorie

Absolutní vítěz
nejrychlejší tým bez ohledu na pohlaví běžců (vyhlašujeme 3 týmy)
Ženský tým
nejrychlejší tým složený pouze z žen (vyhlašujeme 3 týmy)
Smíšený tým
nejrychlejší tým složený právě ze dvou žen a dvou mužů (vyhlašujeme 3 týmy)
Nejrychlejší okruh jednotlivce
Zaběhni celých 5 km nejrychleji za všech běžců bez ohledu na celkový čas týmu a vyhraj speciální kategorii, kterou ti přináší Toyota Dolák. Stejně tak jako ti Toyota Dolák nabízí celou řadu rychlých koní pod kapotou jejich zajímavé nabídky automobilů, tak tomu absolutně nejrychlejšímu běžci jednoho okruhu nabídne nepřeberné množství zážitků, které budeš moci prožít přes víkend společně s vybraným vozem Toyota s plnou nádrží. Vítěz vyhrává zapůjčení vozu na celý víkend a další ceny. Nezapomeň, že důležitou součástí štafety je také předávka a celkový čas okruhu se do ní započítává také.

Nejčastější dotazy

Jak poznám, že je startovné zaplacené?

Podívej se do Startovní listiny, kam postupně zadáváme informace o přijatých platbách. Žádné potvrzení do emailu neposíláme.

Jak a do kdy mohu změnit pořadí běžců v týmu?

Napiš svůj požadavek na změnu na zeptejse@piseckastafeta.cz nejpozději do úterý, 5. září 2023. Pak bude možná změna pouze na místě na registracích a to za poplatek 50 Kč.

Mohu po registraci změnit název týmu?

Nikoli, název týmu je neměnný, proto jeho zvolení dobře promysli.

Je možné zaregistrovat tým na místě?

Ano, v časovém rozmezí od 14.30 do 15.45 h.

Kde a kdy si mohu vyzvednout start. číslo?

V den závodu od 14:30 do 15:45 h v zázemí, kdy si start. čísla pro všechny z týmu vyzvedne ideálně kapitán nebo jeden z týmu. Součástí budou i spínací špendlíky pro uchycení. Sleduj navigační šipky na Registrace.

Budeme si v týmu předávat klasický štafetový kolík?

Nebudete, štafetový kolík nahradí čip o velikosti 5×5 cm, který bude připevněný na pásce se suchým zipem. Můžete si ho tedy připnout na ruku nebo ho držet.

Jak proběhne předávka „štafetového kolíku“?

Předávka proběhne na vymezeném a označeném úseku (cca 20 m) na motokárového dráze. Ohlídej si, abys čip předal v tomto úseku.

Jak poznám, kdy mám být připraven v úseku pro předání?

Zjisti si přibližný čas, za který parťák před tebou běhává 5 km a dle toho přizpůsob svůj příchod. Do úseku pro předání budou vpuštěni vždy pouze běžci, kteří jsou následující v pořadí.

Poznám, kudy mám běžet?

Stále po asfaltu:-) Trasa bude značená žlutými šipkami doplněná i o kilometrovníky, abys věděl, kolik kilometrů máš ještě před sebou. Na okruhu můžeš potkat i pořadatele na kole, který bude dohlížet na bezpečnost.

Bude na trase nějaká kontrola?

Ano, a to čipový koberec, který zaznamená proběh celou trasou.

Poběžím nějaký úsek vícekrát nebo se jedná o jeden okruh?

Start/ předávka/ cíl bude na motokárové dráze, ale Hradišťský vrch oběhneš dvakrát a pak se vrátíš zpět na dráhu. Až oběhneš Hradišťský vrch poprvé, dostaneš od pořadatele oranžovou šňůrku, kterou si dej na krk – je to označení pro nás pořadatele v cíli, že si oběhl obě kola.

Bude na trase občerstvovací/ osvěžovací stanice?

Po cca 2,5 a 4,5 kilometru bude k dispozici voda a iont.

Kdy se dozvím výsledný čas?

Svůj a týmový čas se dozvíš z výsledkové tabule, která bude v zázemí závodu. Druhý den bude výsledek zveřejněný i na webu v sekci Výsledky. SMS zpráv s výsledným časem nezasíláme.

Jaký je časový limit pro tým?

Limit je 2,5 h. Za posledním běžcem pojede zájezdec na kole a bude uzavírat trasu.

Kde mohu zaparkovat?

Podél příjezdové cesty k motokárové dráze.

Bude v zázemí úschovna věcí a převlékárna?

Ano, své věci si budeš moci uschovat. Ulož je do jednoho kusu zavazadla (batohu) a my ho označíme cedulkou s tvým start. číslem.

Prostor pro převlečení budeš mít ve stanu, případně k převlečení využij své auto.

Budu se moci po závodě osprchovat?

Ano, v areálu jsou k dispozici 3 dámské a 3 pánské sprchy. Šetři prosím vodou a udržuj pořádek.

Budu si moci zakoupit nějaké občerstvení?

Ano, v areálu je místní bufet, který nabízí nápoje a menší občerstvení. Na čepu bude Hulvát 11 °.

Mám se těšit i na něco jiného kromě závodu?

My věříme, že ano. V zázemí najdeš relax zónu „Zharmonizuj se“, kde můžeš zharmonizovat své tělo, hrací zónu, která nabídne třeba Cornhole nebo Spoj 4 a závod zakončí koncert skupiny ZNITRA.