12.září 2024

start v 16:00

Hradiště u Písku

4 x 4,8 km

asfalt, lesní cesty

Závod se odehrává na motokárovém okruhu Hradiště a v jeho bezprostředním okolí. Veškeré zázemí je k dispozici u motokárového okruhu. Najdeš zde parkoviště, registrace, převlékárny, WC i občerstvení. Závod začneš na okruhu, vyběhneš na asfaltovou cestu okolo Hradišťského vrchu, skrze část motokárového okruhu, kde se budeš moci posilnit povzbuzováním ostatních členů týmu, zaběhneš po lesních cestách do lesa v okolí okruhu, aby sis užil i měkký povrch a z další strany přiběhneš zpět na okruh pro předání štafety. Při běhu v lesích okolo Hradišťského vrchu budeš míjet výhledy na Písek, historický vodojem na vrcholu lyžařského svahu, který možná znáš z Discopříběhu nebo několik stanovišť sportovně vzdělávací stezky.

Mapa závodu

Časový harmonogram

14:30

Začátek výdeje startovních balíčků

15:45

Konec výdeje startovních balíčků

16:00

Start závodu všech štafet

18:30

Vyhlášení vítězů

Časový limit pro celý tým je 2,5 hodiny.

Startovné

do 30.6.2024

250 .00

na jednoho běžce

 • 1 000 Kč za celý tým
 • medaile v cíli
 • občerstvení v cíli
 • parkování v blízkosti zázemí
 • čipové měření času

do 8.9.2024

300 .00

na jednoho běžce

 • 1 200 Kč za celý tým
 • medaile v cíli
 • občerstvení v cíli
 • parkování v blízkosti zázemí
 • čipové měření času

na místě

375 .00

na jednoho běžce

 • 1 500 Kč za celý tým
 • medaile v cíli
 • občerstvení v cíli
 • čipové měření času

Omezená kapacita

Pro zajištění bezproblémového chodu a komfortu všech účastníků je celková kapacita omezena na 50 týmů.

11


Podpora roční Luisy

Jakub Čeněk je běžec, který stál na startu prvního ročníku Písecké štafety a běhá i další závody nejen v Písku. V květnu loňského roku se mu a jeho manželce narodila dcera Luisa, které prenatálně diagnostikovali cystu žlučových cest.

Lékaři plánovali operaci přibližně ve třetím měsíci jejího života, ale v průběhu připravy se zjistilo, že vrozená vada je závažnější, než se čekalo. Luisiny žlučové cesty se v játrech nevyvinuly a jedinou možností je tak transplantace jater. V současné době Luisa čeká na vhodného dárce, aby ji mohla být játra transplantována.

Do té doby Luisa dostává 8 druhů léků včetně antibiotik a jednou za dva týdny jezdí z Písku do Prahy s rodiči na kontrolu a převaz žilního vstupu. Úspěšná transplantace by měla Luisiny potíže vyřešit, ale do doby, než se najde vhodný dárce, musejí její rodiče i nadále počítat se zvýšenými výdaji spojenými s léčbou.

Právě zde přichází naše chvíle. Chceme prostřednictvím závodu rozšířit Luisin příběh a rodičům pomoci v jejich nelehké finanční situaci. Během registrací budeš mít možnost přispět nad rámec startovného, abychom veškerou získanou částkou pomohli pokrýt výdaje na nákup léků a na dojíždění či ubytování během hospitalizace.


Zázemí

Na motokárovém okruhu najdeš vše, co potřebuješ k bezproblémové přípravě. Pohodlně zaparkuješ hned vedle areálu, kde budou připraveny převlékárny a také bude k dispozici místní bufet a toalety. Start závodu a veškeré předávky jsou téměř na samém okraji okruhu. Pro rozklusání můžeš využít místní lesní cesty.

Kategorie

Absolutní vítěz
nejrychlejší tým bez ohledu na pohlaví běžců (vyhlašujeme 3 týmy)
Ženský tým
nejrychlejší tým složený pouze z žen (vyhlašujeme 3 týmy)
Smíšený tým
nejrychlejší tým složený právě ze dvou žen a dvou mužů (vyhlašujeme 3 týmy)

Nejčastější dotazy

Jak poznám, že je startovné zaplacené?

Podívej se do Startovní listiny, kam postupně zadáváme informace o přijatých platbách. Žádné potvrzení do emailu neposíláme.

Jak a do kdy mohu změnit pořadí běžců v týmu?

Napiš svůj požadavek na změnu na zeptejse@piseckastafeta.cz nejpozději do úterý, 5. září 2023. Pak bude možná změna pouze na místě na registracích a to za poplatek 50 Kč.

Mohu po registraci změnit název týmu?

Nikoli, název týmu je neměnný, proto jeho zvolení dobře promysli.

Je možné zaregistrovat tým na místě?

Ano, v časovém rozmezí od 14.30 do 15.45 h.

Kde a kdy si mohu vyzvednout start. číslo?

V den závodu od 14:30 do 15:45 h v zázemí, kdy si start. čísla pro všechny z týmu vyzvedne ideálně kapitán nebo jeden z týmu. Součástí budou i spínací špendlíky pro uchycení. Sleduj navigační šipky na Registrace.

Budeme si v týmu předávat klasický štafetový kolík?

Nebudete, štafetový kolík nahradí čip o velikosti 5×5 cm, který bude připevněný na pásce se suchým zipem. Můžete si ho tedy připnout na ruku nebo ho držet.

Jak proběhne předávka „štafetového kolíku“?

Předávka proběhne na vymezeném a označeném úseku (cca 20 m) na motokárového dráze. Ohlídej si, abys čip předal v tomto úseku.

Jak poznám, kdy mám být připraven v úseku pro předání?

Zjisti si přibližný čas, za který parťák před tebou běhává 5 km a dle toho přizpůsob svůj příchod. Do úseku pro předání budou vpuštěni vždy pouze běžci, kteří jsou následující v pořadí.

Poznám, kudy mám běžet?

Stále po asfaltu:-) Trasa bude značená žlutými šipkami doplněná i o kilometrovníky, abys věděl, kolik kilometrů máš ještě před sebou. Na okruhu můžeš potkat i pořadatele na kole, který bude dohlížet na bezpečnost.

Bude na trase nějaká kontrola?

Ano, a to čipový koberec, který zaznamená proběh celou trasou.

Poběžím nějaký úsek vícekrát nebo se jedná o jeden okruh?

V porovnání s prvním ročníkem se trasa mění. Start/ předávka/ cíl bude na motokárové dráze, Hradišťský vrch oběhneš 1x a pak se vrátíš zpět na dráhu, kterou proběhneš a v její polovině zaběhneš na lesní cestu, aby sis užil i měkký povrch místních lesů.

Bude na trase občerstvovací/ osvěžovací stanice?

Po cca 3 kilometru a v cíli bude k dispozici voda a iont.

Kdy se dozvím výsledný čas?

Svůj a týmový čas se dozvíš z výsledkové tabule, která bude v zázemí závodu. Druhý den bude výsledek zveřejněný i na webu v sekci Výsledky. SMS zpráv s výsledným časem nezasíláme.

Jaký je časový limit pro tým?

Limit je 2,5 h. Za posledním běžcem pojede zájezdec na kole a bude uzavírat trasu.

Kde mohu zaparkovat?

Podél příjezdové cesty k motokárové dráze.

Bude v zázemí úschovna věcí a převlékárna?

Ano, své věci si budeš moci uschovat. Ulož je do jednoho kusu zavazadla (batohu) a my ho označíme cedulkou s tvým start. číslem.

Prostor pro převlečení budeš mít ve stanu, případně k převlečení využij své auto.

Budu se moci po závodě osprchovat?

Ano, v areálu jsou k dispozici 3 dámské a 3 pánské sprchy. Šetři prosím vodou a udržuj pořádek.

Budu si moci zakoupit nějaké občerstvení?

Ano, v areálu je místní bufet, který nabízí nápoje a menší občerstvení. Na čepu bude Hulvát 11 °.