Pivoňův běh chystá 4. ročník

Spřátelený závod v srdci Píseckých hor, který stál za vznikem Písecké štafety, letos chystá už svoje čtvrté pokračování. V sobotu 25. května se můžeš u hájovny Na Křižatkách postavit na start dospělých závodů nebo přihlásit svoje ratolesti do dětských závodů se Schneider Electric.

Děti své výkony budou tradičně soustředit v zázemí závodu. Pro úplně nejmenší bude připravena loňská novinka na 100 m a ti větší zabojují na okruhu o délce 300 metrů, který proběhnou jednou nebo dvakrát podle svého věku. Pro starší kategorie bude připraven nový okruh, aby se nestávalo, že se vzájemně předběnou o kolo. Každý běžec dostane za své nasazení stylovou dřevěnou medaili.

Tu získají i dospělí závodníci, jenž si mohou vybrat z nejlehčí trasy na 5 km, ze středně náročné na 10 km nebo z královské na 21 km, která prověří ty nejzdatnější borce a borkyně. Trasy na všech dospělých vzdálenostech zůstávají oproti loňskému ročníku totožné. Pro ty, kdo zrovna nemůže běžet je připravena charitativní procházka s Toyotou Dolák.

V zázemí bude opět připraveno vše potřebné pro poklidný výběh. Zaparkuješ na přilehlé louce, v hájence vyřídíš registrace a můžeš se zde i převléci a vysprchovat. V cílovém prostoru si jídlo připraví restaurace Pragofka a kofein dodá Coffee dealer a pro zabavení při čekání na start budou nachystány tradiční partnerské stánky.

Organizační tým chystá opět několik novinek. Které to budou zjištíš v sobotu 25. května na hájence Na Křižatkách.