Představení závodu pro Písecké postřehy

Můžete závod Písecká štafeta přiblížit? Jak bude vypadat?

Písecká štafeta je určena pro tým složený ze čtyř běžců bez ohledu na to, jestli si jeho členové chodí zaběhat každý den nebo vůbec. Pro každého člena týmu bude připravena jednoduchá 5 km trasa s malým převýšením. Běžci ze všech týmů nominovaných do prvního okruhu vystartují najednou a postupně si budou předávat pomyslný štafetový kolík po zdolání 5 km. Druhého běžce čeká naprosto stejná trasa a znovu předávka třetímu běžci, který předá poslednímu v pořadí, jenž bude finišovat do cíle. Jakmile proběhne cílem, zastaví se týmu čas.

Proč zrovna motodrom na Hradišti?

Chtěli jsme běžcům zprostředkovat závod v místech, kde se běžně neproběhnou a zároveň bude mít dané místo vhodné zázemí. Trasa okolo řeky Otavy musí být všem píseckým už dobře známá, proto jsme se rozhlíželi dále. Nakonec jsme rozhodovali mezi motodromem a hřebčincem, který jsme nakonec zavrhli kvůli výrazně větší náročnosti možné trasy.

Jak název napovídá, půjde o závod skupin. Může se do závodu nějak přihlásit i jednotlivec?

Bohužel v tomto případě jednotlivec s přihláškou neuspěje. Podmínkou jsou právě čtyři běžci v týmu. Ale na Facebooku chystáme výzvu pro všechny, kdo nemá tým kompletní, aby se spojil s někým dalším, kdo také nemůže sehnat celý tým, ale rád by se závodu zúčastnil.

Plánujete i závody pro děti nebo jde ryze o štafetu dospělých?

První ročník cílíme pouze na dospělé. Od začátku se ale uvnitř našeho týmu bavíme o tom, že bychom do akce zahrnuli i kratší závody pro střední a základní školy, ale to není vůbec jednoduché vzhledem k probíhajícímu školnímu roku a vyučování. Zatím tedy bez závodu pro děti, ale rozhodně o to v budoucnu budeme usilovat.

Máte už nějaké přihlášené týmy?

Startovní listina se nám začíná plnit. Začínáme s intenzivnější komunikací, takže očekáváme, že v průběhu srpna se budou hlásit ještě další týmy, které momentálně váhají. Budeme si přát, aby zakládajících členů nového závodu bylo co nejvíce a společně jsme si mohli celou akci užít a zakončit ji koncertem jihočeské kapely ZNITRA.

Organizujete i Pivoňův běh, který si získal hodně příznivců. Mají něco závody společného?

Společný je především organizační tým a jeho zapálení do závodu. Nejde jen o mě, manželku a bratrance, ale i o naši rodinu a kamarády, kteří za námi opět stojí a pomohou nám, čehož si hrozně vážíme. A z Pivoňova běhu vlastně celý nápad vzešel. Když jsme se běžců po prvním ročníku ptali, jaký závod jim v Písku chybí, jednoznačně největší touha byla po štafetě a proto jsme na ni pomalu začali pracovat.

Tento rozhovor vznikl pro týdeník Písecké postřehy a je dostupný také v jeho tištěné podobě.