Propozice a startovní číslo na Píseckou štafetu 2023

Zbývá už jen pár dnů do doby, kdy se se svým týmem stanete zakladateli nového běžeckého týmového závodu. Aby ses v klidu mohl soustředit na svůj výkon a týmovou taktiku, přinášíme ti nejdůležitější předzávodní informace. Prosíme, abys je předal všem členům týmu.

Startovní číslo celého týmu najdeš na webu ve startovní listině. Nemusíš si ho pamatovat. Stačí, když jeden člen týmu na registracích nahlásí jméno týmu, prokáže se občanským průkazem nebo jiným průkazem totožnosti a my mu startovní balíček vydáme. 

Ve startovní listině najdeš také pořadí běžců, jak bylo nahlášeno při registraci. Pořadí běžců lze změnit u výdeje startovních balíčků do 15:45.

Startovní balíček obsahuje pět čipů, čtyři plechovky nealkoholického nápoje BirGo a stejný počet banánů. V cíli totiž nebude běžná občerstvovací stanice. Najdeš tam jen vodu a iont. Na doplnění energie po závodě tak můžeš využít obsah startovního balíčku. 

Vratné čipy na měření přesného výsledku jsou pro každého z běžců a jeden týmový. Každý běžec si svůj čip umístí kotník, tyto čipy slouží jako rezervní. Důležitý je pátý čip, který si budete předávat při předávkách mezi úseky. Tento čip můžeš držet v ruce nebo si ho připnout na zápěstí, aby se ti běželo co nejlépe. Všechny čipy nezapomeň po doběhu vrátit.

Motokárový okruh Hradiště

Zázemí závodu se nachází přímo u motokárového okruhu na Hradišti. Sjezd z přeložky v obou směrech v úrovni McDonald´s je značen běžnou dopravní cedulí na bílém podkladu s nápisem „Motokárová dráha“. Další důležité odbočky jsou označeny stejným  způsobem.

Parkovat osobní automobily můžete vedle příjezdové cesty k okruhu bezprostředně v docházkové vzdálenosti zázemí.

Zázemí závodu bude přístupné od 14:30. Výdej startovních balíčků bude ukončen 15 minut před startem závodu. Závod startuje v 16:00. Nenechávejte vyzvednutí st. balíčku na poslední chvíli, ať nezmeškáte start. V zázemí budou k dispozici šatny i sprchy.

Doprovodný program

Po závodě se můžeš s lektorem ze sport a relax clubu Harmony protáhnout, aby tě druhý den nebolely svaly. 

Po vyhlášení výsledků nikam neodcházej, protože nám na závěr programu zahraje jihočeská pop-rocková kapela ZNITRA působící na hudební scéně od roku 2017. Věnuje se výhradně vlastní tvorbě s původními českými texty, zakládá si na propracovaném kytarovém aranžmá, melodických zpěvech a nebojí se svůj energický projev obohatit také prvky elektronické hudby.

Trasa závodu

Trasa závodu vede výhradně po asfaltu a nepoběžíš žádnou lesní cestou. Na každé důležité odbočce bude směrová cedule, která napoví, kudy běžet dále. Přibližně po 400 metrech od startu tvého okruhu vyběhneš z motokárové dráhy na cestu okolo Hradišťského vrchu. Hradišťský vrch obkroužíš celkem 2x a až poté se vrátíš na motokárovou dráhu. 

Po absolvování prvního okruhu okolo Hradišťského vrchu dostaneš od pořadatelů na krk oranžovou šňůrku. Tu si nech na krku a nesundavej si ji. Díky ní poznáme, že už jsi na druhém okruhu a po jeho zdolání tě budeme směřovat na předávku. 

Těsně před před náběhem do druhého okruhu okolo Hradišťského vrchu nebo při navrácení na motokárovou dráhu bude připravena i osvěžovací stanice. Zde najdeš vodu a iont. 

Výdej startovních čísel probíhá na zahrádce místní restaurace, kde bude na čepu pivo z jihočeského minipivovaru Hulvát. Kromě piva bude k dispozici široká nabídka nealkoholických nápojů a menší občerstvení (párek). 

Ve stánku Toyotou Dolák se můžeš podívat pod kapotu těch nejnovějších automobilů a relax zóna zHARMONYzuj se ti nabídne pohodlné posezení k odpočinku před či po závodě. Organizátoři si pak pro tvůj tým připravili nevšední hry, které si můžeš bez ostychu vyzkoušet.

Těšíme se na vás!